XXVI Niedziela Zwykła, rok C – 29.09.19 r.

 1. Od wtorku – 01 października,  rozpocznie się w całym Kościele Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, przeżywany pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani – Kościół Chrystusa z Misją w świecie” zainicjowany przez Ojca Świętego Franciszka z okazji 100-lecia Listu Apostolskiego Papieża Benedykta XV „Maximum illud”, który będzie poświęcony bardzo ważnym sprawom dzieł misyjnych w świecie.
 2. Również od 01 października rozpoczniemy odprawianie Nabożeństw Różańcowych w naszej wspólnocie parafialnej, którym będzie przyświecało w tym roku hasło: „Królowa Różańca – modli się z nami za kapłanów”
  – Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00,
  – Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30.
  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, aby upraszać Kochającego Boga przez tajemnice życia Maryi i Jezusa, w tak wielu ważnych sprawach naszej codzienności.
 3. Przypominam, że wszystkie dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. są zaproszone wraz z rodzicami i rodziną na Eucharystię o godz. 11.00. Dzieci otrzymują karteczki „Ziarna” z niedzielną Ewangelią, aby w domu jeszcze raz zastanowić się nad usłyszanym Słowem Bożym. Przypominam rodzicom o dostarczaniu deklaracji o rozpoczęciu przygotowań do Pierwszej Komunii. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych – serdecznie zapraszam.
 4. W przyszłą niedzielę – 06 października na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieci komunijnych.
 5. Naszą młodzież – zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 szkoły podstawowej zapraszam na Msze o godz. 18.30. Jeżeli ktoś z kandydatów z klasy 8 nie otrzymał jeszcze indeksu, można go odebrać w zakrystii.
 6. We wtorek 01 października – zapraszam na spotkanie redakcję „Markowej Gazety” – spotkanie o godz. 20.00 na probostwie.
 7. W środę – 02 października zapraszam wszystkich naszych Szafarzy Eucharystii na spotkanie o godz. 20.00 na probostwie.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  – w czwartek 03 października od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Różaniec o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  – w piątek 04 października od godz. 9.00 chorych odwiedzi ks. Proboszcz, od godz. 16.30 spowiedź dla wszystkich parafian, o godz. 18.00 Różaniec.
  Biuro parafialne w piątek wyjątkowo będzie zamknięte.
  – w sobotę 05 października (ks. Kustosz odwiedzi chorych dopiero 12 października),  Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 9.30 następnie ogodz.10.00 Msza św. Stowarzyszenia Żywy Różaniec.
 9. W sobotę dnia 5 października z okazji zbliżającego się Święta Matki Bożej Różańcowej, po porannym nabożeństwie i Eucharystii o godz. 10.00 odbędzie się kolejna Agapa całej Wspólnoty Różańcowej na naszej Sali parafialnej przy kawie i placku. Z tej okazji w imieniu Nadzelatorki Pani Barbary Maciejewskiej, zachęcam Panie ze wspólnoty aby upiec małe słodkości na nasze wspólne spotkanie i świętowanie. Zapraszam wszystkich członków Stowarzyszenia Żywy Różaniec i Nieustającego Różańca na nasze wspólne październikowe spotkanie.
 10. Przypominam Parafianom, którzy należą do Apostolatu Misyjnego w naszej parafii, którzy w 2012 roku podjęli opiekę modlitewną nad wybranym misjonarzem, aby nie zapomnieli o tym zobowiązaniu i swojej modlitwie w intencjach misji, przynajmniej raz w miesiącu oraz wspierali swoich wybranych misjonarzy – zwłaszcza w rozpoczynającym się nadzwyczajnym miesiącu misyjnym.
 11. Trwają prace nad zmianami naszej strony internetowej parafii – systematycznie będą się pojawiać nowe informacje o naszym wspólnotowym życiu oraz aktualizacje galerii i wszelkich wydarzeń – zachęcamy do odwiedzin.
 12. Ks. Jarosław Czyżewski zaprasza na spotkanie przed Pielgrzymką do Ziemi Świętej – spotkanie odbędzie się w naszej parafii – 08 października o godz. 19.30 na Sali parafialnej – serdecznie zainteresowane osoby zapraszamy.
 13. Przed kościołem do nabycia prasa: Zachęcam szczególnie do przeczytania nowego numeru „Markowej Gazety” z ciekawymi wywiadami i artykułami oraz „Przewodnika Katolickiego”, „Gościa Niedzielnego”, „Naszej Arki”, „Misyjnych dróg” i innych czasopism –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 14. Życzymy wszystkim Parafianom wspaniałego i radosnego przeżycia niedzieli, wielu łask w nowym  tygodniu pracy i nauki oraz szczególnej opieki w miesiącu różańcowym Matki Najświętszej dla nas i naszych rodzin – szczęść Boże!