XXVII Niedziela Zwykła, rok C – 06.10.19 r.

 1. Przeżywamy w całym Kościele Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani – Kościół Chrystusa z Misją w świecie” zainicjowany przez Ojca Świętego Franciszka z okazji 100-lecia Listu Apostolskiego Papieża Benedykta XV „Maximum illud”. W naszych modlitwach polecamy szczególnie wszystkie misjonarki i misjonarzy z Polski. Dzisiaj w Watykanie rozpoczyna się Synod biskupów: „Amazonia – nowe drogi dla Kościoła”.
 2. Zapraszamy wszystkich Parafian na Nabożeństwa Różańcowe, którym przyświeca w tym roku nasze hasło: „Królowa Różańca – modli się z nami za kapłanów”
  – Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00,
  – Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30.
  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, aby upraszać Kochającego Boga przez tajemnice życia Maryi i Jezusa, w tak wielu ważnych sprawach naszej codzienności. Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za wspólne odmawianie różańca.
 3. Przypominam, że wszystkie dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. są zaproszone wraz z rodzicami i rodziną na Eucharystię o godz. 11.00. Dzieci otrzymują karteczki „Ziarna” z niedzielną Ewangelią, aby w domu jeszcze raz zastanowić się nad usłyszanym Słowem Bożym. Przypominam rodzicom o dostarczaniu deklaracji o rozpoczęciu przygotowań do Pierwszej Komunii. Dzisiaj na Mszy o godz. 11.00  zostaną poświęcone różańce dzieci komunijnych.
 4. Naszą młodzież – zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 szkoły podstawowej zapraszam na Msze o godz. 18.30. Jeżeli ktoś z kandydatów z klasy 8 nie otrzymał jeszcze indeksu, można go odebrać w zakrystii.
 5. Dzisiaj po Mszach zbiórka ofiar – Parafialnego Zespołu Caritas na wszystkich potrzebujących wsparcia z naszej parafii – Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 6. W Farze Poznańskiej rozpoczął się Odpust Matki Bożej Nieustającej Pomocy pod hasłem: „Eucharystia daje życie” Plan uroczystości wywieszony w gablocie – zapraszamy naszych Parafian do udziału, wraz Ks. Prepozytem Bazyliki Kolegiackiej Mateuszem Misiakiem.
 7. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Poznaniu – XVIII Ekumeniczne Święto Biblii, pod hasłem „Szukaj pokoju i dąż do niego”. Plan spotkań i nabożeństw wywieszony w gablotach – zapraszamy do udziału wszystkich, którzy poszukują głębszego poznawania Pisma Świętego.
 8. Bardzo dziękuję całemu Stowarzyszeniu Żywy Różaniec i Wspólnocie Nieustającego Różańca za spotkanie z okazji Matki Bożej Różańcowej za dziękczynną Eucharystię z okazji 26 rocznicy istnienia Stowarzyszenia w naszej parafii, za przemiłą agapę, wszystkim Paniom za przygotowanie sali, przepyszne wypieki i ciasta – z całego serca Bóg zapłać za wszystkie działania Apostolatu Maryjnego.
 9. W dniu 10 października – w czwartek, w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Uroczystość Rocznicy Konsekracji naszej świątyni, której dokonał w 2010 roku Ks. Abp. Metropolita Stanisław Gądecki. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.30 będzie przewodniczył Ks. Jarosław Czyżewski – Postulator Procesu Beatyfikacji Pani dr Wandy Błeńskiej – serdecznie zapraszamy Parafian do udziału. Mam nadzieję, że zostaną ponownie zamontowane „Zacheuszki” – świeczniki przypominające o konsekracji naszego kościoła.
 10. W sobotę 12 października przypada Święto Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu. Księża Biskupi zapraszają na Eucharystię o godz. 11.30 szczególnie wszystkich seniorów.
 11. Przypominam Parafianom, którzy należą do Apostolatu Misyjnego w naszej parafii, którzy w 2012 roku podjęli opiekę modlitewną nad wybranym misjonarzem, aby nie zapomnieli o tym zobowiązaniu i swojej modlitwie w intencjach misji, przynajmniej raz w miesiącu oraz wspierali swoich wybranych misjonarzy – zwłaszcza w rozpoczynającym się nadzwyczajnym miesiącu misyjnym.
 12. Za tydzień w niedziele 13 października przeżywać będziemy w Kościele w Polsce kolejny XIX Dzień Papieski. Hasłem tegorocznej edycji, podczas, której przypomniane będzie nauczanie Św. Papieża Jana Pawła II są słowa: „Wstańcie, chodźmy”. Po mszach zbiórka na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Bardzo proszę o pomoc Panie z Parafialnego Caritasu.
 13. Również za tydzień wszystkie ofiary zbierane podczas Mszy będą przeznaczone na nasze prace inwestycyjne, porządkowe i remontowe. Udało się w ostatnim czasie wymienić wszystkie zawory przy kaloryferach na probostwie oraz konieczne prace przy naszym piecu gazowym przed sezonem grzewczym. Bardzo dziękuję Panom instalatorom za wykonane konieczne prace.
 14. Trwają prace nad zmianami naszej strony internetowej parafii – systematycznie będą się pojawiać nowe informacje o naszym wspólnotowym życiu oraz aktualizacje galerii i wszelkich wydarzeń – zachęcamy do odwiedzin.
 15. Ks. Jarosław Czyżewski zaprasza na spotkanie przed Pielgrzymką do Ziemi Świętej – spotkanie odbędzie się w naszej parafii – 08 października we wtorek o godz. 19.30 na Sali parafialnej – serdecznie zainteresowane osoby zapraszamy.
 16. Z wyprzedzeniem informujemy o spotkaniu z Siostrą Krystyną Włodarską naocznym i żywym świadkiem życia i pracy Księdza Teofila Boguckiego i Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Spotkanie – 18 października (piątek) o godz. 19.15 w kościele po Eucharystii. 
 17. Przed kościołem do nabycia prasa: zachęcam szczególnie do przeczytania nowego numeru „Markowej Gazety” z ciekawymi wywiadami i artykułami oraz „Przewodnika Katolickiego”, „Gościa Niedzielnego”, „Naszej Arki”, „Misyjnych dróg” i innych czasopism –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 18. Życzymy wszystkim Parafianom dobrego przeżycia niedzieli w gronie rodzinnym, wszelkich łask w tygodniu pracy i nauki oraz opieki Matki Najświętszej dla nas i naszych rodzin – szczęść Boże!

 

ks. proboszcz
Artur Rembalski