Ogłoszenia 08.12.19 r.

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom za udział w naszych Rekolekcjach Adwentowych, a w sposób szczególny  Księdzu dr Stanisławowi Walewiczowi z parafii pw. Św. Łukasza, z którym wspólnie przeżywaliśmy ten święty czas w ramach rozpoczynającego się nowego Roku Duszpasterskiego  poświęconemu sakramentowi Eucharystii. 
 2. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 
 3. Również z racji dzisiejszej uroczystości, zapraszam cały Apostolat Maryjny do udziału w „Godzinie Łaski” – modlitwy od godz. 12.00 w Kaplicy Św. Matki Teresy.
 4. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki zaprasza mieszkańców Poznania, w dniu dzisiejszym na „Procesję światła” z okazji Maryjnej Uroczystości. Rozpoczęcie o godz. 18.00 z kościoła Św. Małgorzaty na Śródce do Kolumny Niepokalanej przy Psałterii na Ostrowie Tumskim – prosimy o zabranie świec z osłonkami na wosk.
 5. Pamiętamy że przez cały grudzień poranne Msze roratnie o godz. 7.00 a  przed pierwszą Msza niedzielną o godz. 7.30  śpiewamy – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej i Apostolat Maryjny naszej parafii do wspólnego śpiewu i modlitwy. 
 6. Nasze Roraty – Msze ku czci Matki Najświętszej przeżywamy w tym czasie Adwentu:
  – Roraty dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 7.00,
  – Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
  Dzieci, które jeszcze nie odebrały szablonów na adwentowe lampiony, zapraszam do zakrystii. W tym roku poznajemy życie Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego, dzieci podczas rorat losują ikony Matki Bożej Jasnogórskiej, które odwiedzają nasze domy. Dzieci pamiętają również o ozdobach ze swoim nazwiskiem, które losujemy aby uczestniczyć w adwentowej peregrynacji. Ozdoby – anioły znajdą się na choinkach przy naszej dekoracji Żłóbka. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przynosili na Roraty świece ( pamiętając o osłonkach na wosk).
 7. W czwartki w naszej bibliotece parafialnej, odbywają się darmowe korepetycje i porady nauczycieli emerytów dla dzieci i uczniów szkoły podstawowej, na razie z przedmiotów: matematyka, fizyka i chemia (klasy IV i V od godz. 16.30 do 17.15, a klasy VI, VII i VIII w godz. od 17.15 do 18.00) – prosimy o przynoszenie podręczników i zeszytów przez uczniów. Można również skorzystać z porad nauczania zintegrowanego, jest także możliwość korepetycji dla uczniów ze szkół średnich z języka polskiego po wcześniejszym umówieniu – kontakt w biurze parafialnym. Zapraszamy do współpracy innych nauczycieli, pedagogów z  innych przedmiotów, którzy mają wolny czas i chcieliby poświecić go naszym dzieciom i uczniom.
 8. Parafialny Zespół Caritas,  w kościele w bocznym wejściu, rozprowadza opłatki i świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – na wigilijną wieczerzę. Świece rozprowadzamy: duże po 12 zł, małe po 6 zł a opłatki (w paczce 3 duże i dwa małe wraz z życzeniami od duszpasterzy i modlitwami przy stole wigilijnym) – ofiara dobrowolna. Przypominam, że świece i opłatki są rozprowadzane tylko po Mszach niedzielnych – nie rozprowadzamy ich w zakrystii ani biurze parafialnym.  Nikogo nie upoważniłem, aby rozprowadzać świece czy opłatki po domach.
 9. Parafialny Zespół Caritas zorganizował „Radosny stroik” przy ołtarzu Matki Bożej. Jest to pomysł, aby zrobić paczkę świąteczną dla naszych najstarszych, chorych i samotnych parafian  przez rodziny naszej wspólnoty. Rodziny czy osoby, które chciałyby zrobić taką paczkę, wybierają ze stroika ozdobę, na której umieszczony jest numerek z imieniem i informacjami o osobie, którą anonimowo obdarujemy. Jeżeli ktoś wybierze taki numer ozdobę proszę o  przyjście do zakrystii, aby zapisać nazwisko osoby czy rodziny, która będzie paczkę przygotowywać (tylko do informacji proboszcza). Paczki dostarczamy do 19 grudnia (czwartek) – do biura parafialnego lub zakrystii z umieszczonym dużym numerkiem. Zachęcam nasze rodziny, parafian, aby uczynić taki piękny gest miłości i bezinteresownej pomocy na nadchodzące święta. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę na potrzebujących pomocy z naszej parafii – udało się zebrać 1303 zł – serdeczne Bóg zapłać.
 10. Wolontariusze Apostolatu Misyjnego naszej parafii, zapraszają dzisiaj i w przyszłą niedzielę adwentu po każdej Mszy, do zakrystii na kiermasz ręcznie wykonanych kartek świątecznych. Dochód z kolportażu kartek będzie przeznaczony na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.
 11. W poniedziałek – 09 grudnia zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 18.30 w intencjach naszej Ojczyzny, wcześniej o godz. 18.00 modlitwa różańcowa w tych intencjach.
 12. W czwartek – 12 grudnia Wspólnota młodzieżowa ma swoje gościnne spotkanie w parafii na Os. Lecha o godz. 20.00 – serdecznie zapraszam.
 13. W sobotę – 14 grudnia, w Puszczykowie w hali widowiskowej odbędzie się I Forum Charyzmatyczne pod hasłem „Tajemnica wiary” rozpoczęcie o godz. 9.00 – szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach z tyłu kościoła.
 14. W przyszłą, trzecią niedzielę Adwentu – 15 grudnia, zapraszamy Małżeństwa, które w tym roku obchodziły lub będą obchodzić swoje okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa – na Uroczystą Mszę świętą w naszym kościele o godz. 14.00. wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwem dla rodzin. Do wszystkich tych małżeństw zostały już przekazane okolicznościowe zaproszenia.
 15. Również w przyszła niedziele w Bazylice archikatedralnej w Poznaniu o godz. 17.00 – 200 setny koncert z cyklu „Verba Sacra”. Tym razem aktor Adam Woronowicz, będzie czytał fragmenty Księgi Tobiasza – serdecznie zapraszamy do udziału.
 16. Dzieci komunijne w niedzielę 22 grudnia będą miały poświęcone książeczki – modlitewniki podczas Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 17. Organizujemy Parafialną Pielgrzymkę autokarową (jednodniową) – 07 czerwca 2020 r do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstępne zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 18. Zachęcamy chłopaków klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej na warsztaty: SPASES 4 YOUTHS, organizowane przez Stowarzyszenie SDC. Warsztaty odbędą się 14 grudnia od godz. 17.00 do 20.00 w parafii Św. Łukasza Ewangelisty na Os. Rusa. W programie: gry, krótki seans filmowy, gotowanie, poczęstunek i wspólna modlitwa – więcej informacji na plakatach w gablocie. 
 19. Przed kościołem do nabycia prasa: Nowy numer „Markowej Gazety” z ciekawymi artykułami, a także „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 20. Zmarł nasz parafianin – śp. Zbigniew Bielicki,  uroczystości pogrzebowe odbyły się w ubiegłym tygodniu w Chodzieży – Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie…
 21. Życzymy wszystkim Parafianom  wszelkich łask od Kochającego Boga na czas Adwentu i najbliższego tygodnia oraz opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi dla nas i naszych rodzin – wszystkim Szczęść Boże.