Ogłoszenia 10.11.19 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku z najmłodszym państwem na świecie – Sudanem Południowym, który od 2011 roku stanowi odrębne państwo. Obecnie cieszy się wolnością religijną, prawie 77 % mieszkańców z 12 milionowego państwa wyznaje wiarę chrześcijańską. Borykają się z ogromnymi problemami: głodem, śmiertelnością noworodków i analfabetyzmem. Pomimo katastrofalnej sytuacji humanitarnej Sudańczycy nie porzucają Kościoła ani Chrystusa, każdego dnia dają świadectwo wierności Temu, w którego imię przyjęli chrzest święty. Dzisiaj w naszych modlitwach oraz przez wsparcie materialne, chcemy dać wyraz naszego zjednoczenia z siostrami i braćmi w wierze. Po Mszach, można swoimi ofiarami wesprzeć chrześcijan z Sudanu Południowego –  serdeczne Bóg zapłać.
 2. Z całego serca dziękuję wszystkim Parafianom, którzy dzisiaj podczas Mszy przekazali ofiary na nasze prace inwestycyjne, remontowe i porządkowe – serdeczne Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 3. Jutro w poniedziałek – 11 listopada obchodzimy w naszej Ojczyźnie Święto Odzyskania Niepodległości, które kończy obchody 100-lecia odzyskania wolności po czasach zaborów. Podczas Eucharystii o godz. 8.00, 9.30 i 18 30  – modlić się będziemy za naszą ukochaną Polskę, o wszelkie błogosławieństwo i Jej pomyślność oraz zgodę w narodzie. O godz. 9.00 – różaniec w intencjach Ojczyzny. W tym dniu ofiary zbierane podczas Mszy są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. We wtorek – 12 listopada  o godz. 16.30 zapraszamy do Sali parafialnej naszych Parafian, całe rodziny, gości, miłośników wspólnego śpiewania. Przypomnimy sobie i zaśpiewamy różne pieśni patriotyczne, harcerskie i te pogodne  z dawnych lat. Usłyszymy też kilka refleksji na temat ekologii zawartych encyklice „Laudato si” – papieża Franciszka.  
 5. „Wymienianki” – nasze wspólne modlitwy za zmarłych, odmawiamy  codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.15. Kartki na „wymienanki” wyłożone są z tyłu za ławkami na skarbonie. Można je przekazywać w kopertach do skarbony za ławkami, podczas składki oraz w biurze parafialnym. 
 6. We wszystkie piątki listopada zapraszamy na wspólne „Zaduszki” – Różaniec za naszych zmarłych, wszystkich zmarłych parafian od początku powstania parafii. Modlitwa o godz. 19.15 – serdecznie zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w poszczególnych latach parafian. W piątek – 15 listopada, polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z lat: 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014 i 2018.
 7. Wspólnota neokatechumenalna wraz z proboszczem z Parafii Św. Łukasza na Os. Rusa – zapraszają młodzież i dorosłych na katechezy ewangelizacyjne w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.30. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.
 8. Wspólnota Młodzieżowa ma swoje spotkanie – w czwartek 14 listopada o godz. 20.00 rozpoczęcie w kaplicy.
 1. W czwartki w naszej bibliotece parafialnej, odbywają się darmowe korepetycje i porady nauczycieli emerytów dla dzieci i uczniów szkoły podstawowej, na razie z przedmiotów: matematyka i fizyka – w godz. od 16.30 do 18.00. Jest to wyjątkowa okazja pomocy dla uczniów z różnymi trudnościami i przyswajaniem sobie poznanych wiadomości z lekcji w szkole  Zapraszamy do współpracy innych nauczycieli, pedagogów z  innych przedmiotów, którzy mają wolny czas i chcieliby poświecić go naszym dzieciom i uczniom.
 2. W sobotę – 16 listopada VI Forum Ewangelizacyjne w parafii Matki Boskiej Bolesnej na Łazarzu, rozpoczęcie o godz. 9.30 – serdecznie zapraszamy osoby zaangażowanie w dzieła różnych wspólnot, grup i stowarzyszeń parafialnych.
 3. Za tydzień w niedzielę – 17 listopada Parafialny Zespól Caritas po Mszach będzie zbierał ofiary do puszek na potrzebujących pomocy i wsparcia naszych parafian.
 4. Również w przyszłą niedzielę wolontariusze Ruchu Niepełnosprawnych, będą po Mszach rozprowadzać ozdoby – anioły, efekt warsztatów i zajęć osób niepełnosprawnych. 
 5. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki”, mieszkający na terenie naszej parafii zwracają się z prośbą o informacje o naszych parafianach, którym można by zrobić taki wyjątkowy prezent z racji zbliżających się świąt. Jeżeli parafianie wiedzą o osobach czy rodzinach potrzebujących konkretnej materialnej pomocy, bardzo proszę o zgłoszenie do naszego Parafialnego Zespołu Caritas lub w biurze parafialny
 6. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na nowy 2020 rok.
 7. Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymkę do Dachau w 75 rocznicę wyzwolenia obozu. W dniach 28 i 29 kwietnia 2020 roku – cena 520 zł. Zgłoszenia w Kurii Metropolitalnej i biurze parafialnym.
 8. Organizujemy Parafialną Pielgrzymkę autokarową (jednodniową) – 07 czerwca 2020 r do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstępne zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 9. Przed kościołem do nabycia prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 10. W zakrystii do nabycia kalendarze kieszonkowe naszej archidiecezji na 2020 rok, z bardzo przydatnymi z informacjami o wszystkich parafiach Poznania, telefonami oraz o przygotowaniach do sakramentów – cena 6 zł.
 11. Zmarła nasza Parafianka – śp. Emilia Bobkiewicz. Msza pogrzebowa i uroczystości pogrzebowe odbyły się w parafii w Krerowie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 12. Życzymy wszystkim Parafianom w tym pięknym niedzielnym dniu wielu łask Bożych, a rozpoczynający się tydzień, będzie okazją do dawania świadectwa o Chrystusie i swojej wierze. Niech Matka Boża wspomaga nas i nasze rodziny – wszystkim Szczęść Boże.