Ogłoszenia 11 kwietnia 2021

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia – o g. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

2. Dzisiejsza niedziela – druga w miesiącu. Tradycyjnie myślimy o materialnym funkcjonowaniu naszej parafii. Dziękujemy za zrozumienie tego tematu i ofiarność. Ofiary można tez wpłacać na konto – numer jest podany na stronie internetowej naszej parafii. Bóg zapłać za wszystko. 

3. Jutro, jak w każdy drugi poniedziałek miesiąca, w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny. Przed Mszą św. modlitwa różańcowa. 

4. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Omówimy problemy związane z przygotowaniami do I Komunii. A jest ich sporo. Ze względu na limit obecności, proszę o przybycie tylko jednego z rodziców. 

5. Dnia 14 kwietnia (środa) 2021 roku – decyzją Sejmu RP sprzed dwóch lat – będziemy obchodzili Święto Chrztu Polski. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość.
Z wielką radością informujemy, że po wielu latach zamknięcia – po dokonaniu licznych remontów i konserwacji – w środę, 14 kwietnia 2021 roku zostanie na nowo otwarty kościół pw. Najświętszej Maryi Panny in Summo Posnaniensi, na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. O godzinie 17.00 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański podczas celebrowanej Mszy św. dokona uroczystego poświecenia ołtarza i figury Matki Bożej. Cieszymy się faktem, że jeden z największych zabytków Kościoła w Polsce – świątynia pw. Najświętszej Maryi Panny – zostanie na nowo oddana Bogu, aby mogła się w niej sprawować Eucharystia i modlitwa wiernych.

6. Po raz kolejny prosimy o przestrzeganie zasad dotyczących liczby obecnych w kościele i zajmowanie wyznaczonych miejsc. Obok siebie mogą siedzieć rodziny. 

7. Polecamy prasę katolicką. 

8. W ostatnich dniach zmarli nasi parafianie: Barbara Stolarek, Marian Kapała, Tomasz Dzięgielewski i Jan Gawrecki. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.