Ogłoszenia 16 sierpnia 2020

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom, którzy w ubiegłą niedzielę podczas Mszy wsparli swoimi ofiarami, nasze prace inwestycyjne i remontowe, zebraliśmy 3569 zł. Zakończyły się prace malarskie w zakrystiach i toaletach (koszt materiałów i robocizny wyniósł 8.300 zł). Będziemy za miesiąc również odnawiać główne wejście do kościoła oraz odnowimy i przemalujemy przedsionek kościoła.
 2. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w sobotę do puszek na Caritas naszej archidiecezji oraz za zbierane ofiary na uczelnie i szkoły katolickie. Bardzo dziękuję w imieniu Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego za zbierane dzisiaj po Mszach do puszek ofiary na ofiary wybuchu w porcie w Bejrucie w Libanie    serdeczne Bóg zapłać za dobroć i szczodrość Waszych serc.
 3. Pamiętamy, że sierpień, to szczególny miesiąc modlitwy o abstynencję, walczmy z różnymi uzależnieniami, szczególnie rozpościerając troskę nad młodym pokoleniem Polaków, w naszych modlitwach prośmy Chrystusa o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie.
 4. Podczas wakacyjnego czasu odpoczynku i nabierania sił, nie zapominajmy, o codziennej modlitwie,  religijnym przeżyciu dnia niedzielnego, czy też chwili adoracji w świątyniach, które będziemy odwiedzać na drogach wakacyjnych wędrówek. W naszym kościele Msze św. niedzielne tak jak w ciągu całego roku, w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.30 i 18.30. Kaplica Św. Matki Teresy jest otwarta przez cały dzień od 8.00 do 18.00 – zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. Pamiętamy o  Dekrecie Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje, o następujących zasadach:
  – w kościele wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – czas Komunii Wielkanocnej zostaje przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – do dnia 14 września 2020 r.
 6. Udzielona jest nadal dyspensa od udziału w Mszach tylko dla: osób w podeszłym wieku, kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
 7. W sobotę – 22 sierpnia tradycyjnie modlić się będziemy podczas wieczornej Eucharystii za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, upraszając wszelkich, potrzebnych łask dla całego Kościoła, naszej Ojczyzny, parafii i rodzin.
 8. Stowarzyszenie Żywego różańca ma swoje spotkania formacyjne w sierpniu i wrześniu w Sanktuariach Maryjnych naszej archidiecezji – tym razem nie będzie zorganizowany wspólny wyjazd z powodu epidemii,  można się udać indywidualnie- szczegółowe informacje na plakacie.
 9. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
  Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 612 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!!
 10. Biuro parafialne w miesiącu sierpniu otwarte tylko: we wtorki i czwartki w godz. od 16.30 do 18.00 i w piątki od godz. 10.30 do 12.00.
 11. Nasza parafialna pielgrzymka autokarowa (jednodniowa) – do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, odbędzie się w nowym terminie ustalonym przez Konferencję Episkopatu Polski z Watykanem.
 12. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” oraz „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 13. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  – Kamil Błażejewicz, st. wolnego, zam. Poznań i Aleksandra Białek, st. wolnego, zam. Kostrzyn   Zap. 3
  – Tomasz Lisowski, st. wolnego, zam. Poznań i Julia Kawecka, st. wolnego, zam. Poznań   Zap. 1
 14. Zmarli nasi parafianie: Śp. Czesława Filipiak, śp. Leon Nowak, śp. Jan Kowalski, śp. Janusz Nowak – uroczystości pogrzebowe odbyły się w minionym tygodniu oraz Śp. Krystyna Świątkowska – pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Junikowskim w środę 19 sierpnia o godz. 12.30.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 15. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Kochającego Boga oraz opieki Matki Najświętszej  i naszych świętych patronów na wakacyjny czas dla nas, naszych rodzin i przyjaciół     Szczęść Boże !!!