Ogłoszenia 2 maja 2021

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, który naznaczony jest maryjną pobożnością. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie po wieczornej Mszy św.  

2. Jutro, w poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Polecajmy naszą Ojczyznę Maryi, naszej Królowej.
Będąc przy tematyce maryjnej informujemy, że osoby zainteresowane oddaniem się Matce Bożej mogą otrzymać pięknie wydany, pierwszy numer miesięcznika „Tota Tua” (Cała Twoja). Jest w nim wiele ciekawych tekstów, rozważań, modlitw i artykułów formacyjnych. Czasopismo to można otrzymać w zakrystii. 

2. Jak informowaliśmy tydzień temu, dzisiaj Panie z koła Caritas po Mszy św. zbierają ofiary przeznaczone na działalność Koła. Osoby potrzebujące pomocy mogą się zgłaszać na dyżur – godziny są wywieszone w gablocie ogłoszeń przed biurem parafialnym.
Także dzisiaj po Mszach św. można nabyć okolicznościowe kartki. Pozyskane środki będą przeznaczone na pomoc dla misjonarzy. 

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. O godz. 18.00 różaniec w intencji powołań kapłańskich. W piątek spowiedź w czasie porannej Mszy św. i po południu od godz. 17.30.  

4. W sobotę i niedzielę (8 i 9 maja) grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych – dla grupy sobotniej w piątek po Mszy św. wieczornej, a dla grupy niedzielnej w sobotę o godz. 11.00.
W sobotę będzie dodatkowa Msza św. pierwszokomunijna o g. 16.00. Natomiast w niedzielę dzieci przystąpią do I Komunii na Mszy św. o godz. 12.30. W związku z ograniczeniami sanitarnymi prosimy o umożliwienie udziału w tej Mszy św. rodzinom dzieci pierwszokomunijnych. Do kościoła będzie mogła wejść tylko określona liczba osób towarzyszących każdemu dziecku. W sobotę będzie to 7 osób, a w niedzielę 5.  

5. Od 4 maja obowiązywać będą nowe limity sanitarne. W naszym kościele, będzie mogło przebywać 45 osób, z zachowaniem 1,5 m dystansu. Prosimy o przestrzeganie tych zasad. Wiosna, bardzo nieśmiało, ale jednak przychodzi, dlatego można uczestniczyć w Mszy św. przed kościołem. Informowaliśmy już, że poprawione jest nagłośnienie, a więc … zapraszamy na plac przed kościołem – zawsze z zachowaniem dystansu. 

6. Niedziela 9 maja to druga niedziela miesiąca. Tradycyjnie myślimy o materialnych potrzebach naszej parafii. Za wszelkie ofiary, już dzisiaj, serdecznie dziękujemy. Numer konta bankowego naszej parafii podany jest na stronie internetowej. 

7. Polecamy prasę katolicką – „Przewodnik Katolicki i „Gość Niedzielny”. Jest także „Mały Gość” i „Mały Przewodnik”. Zgodnie z zapowiedzą, jest do nabycia książeczka – modlitewnik „31 dni z Maryją” w cenie 3 zł. 

8. W ostatnich dniach zmarły nasze parafianki: Antonina Aksamska, Zofia Koperska i Małgorzata Tomkowiak. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.