Ogłoszenia 21 marca 2021

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45

2. Dziękujemy także za składane ofiary na „Daninę diecezjalną”. Można ją składać w kopertach, które są wyłożone z tyłu kościoła, albo na konto podane na stronie internetowej naszej parafii: 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322.

3. W związku z pogorszeniem się sytuacji pandemicznej i ograniczeniami dotyczącymi zajęć szkolnych, zmuszeni jesteśmy zmienić sposób przygotowania dzieci do I Komunii św. Jak długo nie będzie zajęć w szkołach, nie będzie też spotkań w kościele. Jak będzie sytuacja w maju? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Gdyby było tak, jak dzisiaj, to już teraz informujemy, że w Mszach św. I-Komunijnych w sobotę 8 maja o g. 16.30 (albo 16.00) i w niedzielę o g. 10.30, w kościele mogłyby towarzyszyć dziecku 4 osoby. Natomiast na Mszy św. o g. 12.30 – ze względu na to, że jest zapisanych więcej dzieci, w kościele mogłyby być tylko 2 osoby towarzyszące. Reszta uczestników musiałaby pozostać poza kościołem. To są plany na dzisiaj. Mogą one ulec zmianie.
Po świętach planuję odbyć indywidualne rozmowy z każdym dzieckiem przygotowującym się do I Komunii. Szczegóły będą podane za tydzień. 

4. W czwartek – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy św. osoby chętne mogą złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przed Mszą św. każdy chętny otrzyma deklarację, którą odda po złożeniu przyrzeczenia codziennej modlitwy – jednej dziesiątki Różańca św. – w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Zachęcamy do zaangażowania się w tę niezwykle ważną i bolesną sprawę. Chętni do podjęcia Duchowej Adopcji proszeni są o przyniesienie ze sobą świec, które zapalimy w czasie przyrzeczenia.
Tego dnia możemy także wesprzeć naszymi ofiarami Fundusz Obrony Życia. Ofiary będą zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła.  

4. Za tydzień  Niedziela Palmowa. Przeżywać będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokona dzieła naszego zbawienia. Podczas Mszy św. poświęcenie gałązek palmowych. 

6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką. 

7. Zmarł nasz parafianin Radosław Cybulski. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.