Ogłoszenia 22.11.20 r.

 1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki z dniem 01 grudnia mianował Księdza dr Rafała Rybackiego Kustosza Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu – Rektorem kościoła i Sanktuarium pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej w Poznaniu oraz Dyrektorem Instytutu Studiów Kościelnych Lubranscianum przy ul. Kramarskiej. Dziękujemy Księdzu Rafałowi za ponad roczną, gorliwą i oddaną posługę duszpasterską w naszej wspólnocie. Za Jego ogromną życzliwość, mądrość i wiedzę z którą tak chętnie się z nami dzielił, a przede wszystkim  pokorne i oddane Kościołowi życie kapłańskie. Księdzu Rektorowi będziemy dziękować za Jego pracę w naszej wspólnocie w niedzielę 29 listopada podczas Mszy św. o godz. 12.30, na którą bardzo serdecznie wszystkich Was w imieniu Ks. Kustosza zapraszam.
 2. Modlimy się dzisiaj za nasze Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu – profesorów, moderatorów i kleryków przygotowujących się do kapłaństwa. Po Mszach będziemy zbierać ofiary na nasze Seminarium. Dziękuję również za ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę na Caritas naszej archidiecezji – serdeczne Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 3. Przypominam, że decyzją Ojca Świętego Franciszka przez cały miesiąc listopad, można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz, kościół lub kaplicę oraz wypełni zwykłe warunki tj. przystąpi do Komunii świętej w dniu nawiedzeni i odmówi modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakakolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 4. Przez cały listopad modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych podczas „Wymienianek” o godz. 18.15. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła na skarbonie. Starannie wypełnione kartki, można w kopertach przekazywać podczas składki w kościele lub wrzucać do skarbony za ławkami. Różaniec z „Zaduszkami” w piątki o godz. 19.20.
 5. Apostolat Maryjny naszej archidiecezji z Ks. Kanonikiem Janem Szczepaniakiem zapraszają Parafian na Uroczystości Cudownego Medalika w dniach od 25 do 27 listopada w kościele Św. Marcina w Poznaniu. Konferencje głosić będzie Ojciec duchowny naszego Seminarium Ks. Krzysztof Grześkowiak. Program uroczystości wywieszony w gablocie.
 6. W czwartek – 26 listopada zapraszamy na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30, podczas której modlić się będziemy o beatyfikację Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka.
 7. W piątek – 27 listopada zapraszamy parafian na różaniec z „Zaduszkami” o godz. 19.20, za naszych zmarłych z rodzin – tym razem za zmarłych z lat: 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016.
 8. Za tydzień w niedzielę 29 listopada rozpoczyna się Adwent  i nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ojciec Daniel Biedniak Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej wprowadzając nas w drugi rok programu duszpasterskiego, który wspólnie przezywać będziemy z całym Kościołem pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Zapraszam Was wszystkich na rozpoczęcie rekolekcji w niedzielę oraz nauki, które będą głoszone przez kolejne dni w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach o godz. 18.30.
 9. Z dniem 15 października wszedł w życie nowy Dekret w związku z pandemią koronawirusa – Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje wszystkich wiernych archidiecezji poznańskiej i przebywających na jej terenie o następujących wskazaniach:
  –  udzielonej do odwołania dyspensie dla wszystkich wiernych od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta,
  – w kościele (w strefie czerwonej) 1 osoba na 15 mkw.
  – wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki lub przyłbice ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – w najbliższym roku nie będzie w naszej archidiecezji wizyty kolędowej w tradycyjnej formie.
 10. W związku z sytuacją epidemiczną informujemy, że odwołujemy w listopadzie  wszystkie spotkania z grupami duszpasterskimi do odwołania.
 11. Zapraszamy naszych Parafian na transmisje Mszy św. niedzielnych przez Internet. Link do transmisji jest podany na stronie internetowej parafii. Ufam, że nie zniechęci to parafian do uczestnictwa w liturgii w kościele, a jedynie wspomoże kontakt z nami dla chorych i seniorów, którzy nie wychodzą z domów.
 12. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym.
 13. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna” i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody.
 14. Spotkania dla kandydatów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, rozpoczniemy po ustaniu obostrzeń związanych z epidemią.
 15. Ponownie wielu Parafian z powodu epidemii nie może uczestniczyć w Mszach św., dlatego bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto parafialne na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
 16. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 720 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 
 17. Biuro parafialne w piątek otwarte od godz. 11.30.
 18. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: Nowy numer „Markowej Gazety” z wieloma ciekawymi artykułami, wspomnieniami o Ks. Kan. Bolesławie Krysiu i fotorelacjami z wydarzeń parafialnych, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 19. Po Mszach w zakrystii do nabycia kalendarzyki kieszonkowe na 2021 z informatorem Archidiecezji Poznańskiej – cena 7 zł.
 20. Intencje na przyszły 2021 – przyjmuję w biurze parafialnym. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 21. Zmarli nasi parafianie: Śp. Edmund Lisiecki z Os. Czecha 63 – Msza pogrzebowa w poniedziałek 23 listopada o godz. 11.30 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 13.30 na cmentarzu Miłostowskim od ul. Gnieźnieńskiej. Śp. Stefan Rychlewski z ul. Ternickiej – Msza pogrzebowa w piątek 27 listopada o godz. 10.45 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 12.30 na cmentarzu Górczyńskim. Śp. Antoni Przydanek  z Os. Czecha 12 – Msza pogrzebowa w poniedziałek 30 listopada o godz. 10.00 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 12.00 na cmentarzu Miłostowskim od ul. Gnieźnieńskiej. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…
 22. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Kochającego Boga oraz opieki Matki Najświętszej dla nas, naszych rodzin a szczególnie wszystkich dotkniętych epidemią koronawirusa – Szczęść Boże.