Ogłoszenia 23 sierpnia 2020

 1. Pamiętamy, że sierpień, to szczególny miesiąc modlitwy o abstynencję, walczmy z różnymi uzależnieniami, szczególnie rozpościerając troskę nad młodym pokoleniem Polaków, w naszych modlitwach prośmy Chrystusa o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie.
 2. Podczas wakacyjnego czasu odpoczynku i nabierania sił, nie zapominajmy, o codziennej modlitwie,  religijnym przeżyciu dnia niedzielnego, czy też chwili adoracji w świątyniach, które będziemy odwiedzać na drogach wakacyjnych wędrówek. W naszym kościele Msze św. niedzielne tak jak w ciągu całego roku, w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.30 i 18.30. Kaplica Św. Matki Teresy jest otwarta przez cały dzień od 8.00 do 18.00 – zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. Pamiętamy o  Dekrecie Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje, o następujących zasadach:
  – w kościele wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – czas Komunii Wielkanocnej zostaje przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – do dnia 14 września 2020 r.
 4. Udzielona jest nadal dyspensa od udziału w Mszach tylko dla: osób w podeszłym wieku, kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
 5. W środę – 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Msze święte o godz. 7.30 i 18.30, zapraszam do udziału Apostolat Maryjny naszej parafii. W tym dniu również tradycyjnie modlić się będziemy podczas wieczornej Eucharystii  o beatyfikację Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka.
 6. Stowarzyszenie Żywego różańca ma swoje spotkania formacyjne w sierpniu i wrześniu w Sanktuariach Maryjnych naszej archidiecezji – tym razem nie będzie zorganizowany wspólny wyjazd z powodu epidemii,  można się udać indywidualnie- szczegółowe informacje na plakacie.
 7. Z wyprzedzeniem informuje, że 04 września – w pierwszy piątek miesiąca, nasz Apostolat Maryjny ma dyżur różańcowy w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu od godz. 12.00 do 13.00 – serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej i naszych parafian do wspólnej modlitwy w katedrze.
 8. Chętni parafianie mogą się przyłączyć i zapisać do Apostolatu Maryjnego naszej parafii: Stowarzyszenia Żywego Różańca – u Nadzelatorki Pani Barbary Maciejewskiej oraz Wspólnoty Nieustającego Różańca – u Opiekunki  Pani Janiny Nowak.
 9. W sobotę – 05 września, będziemy przezywać nasz „Mały Odpust” ku czci Świętej Matki Teresy z Kalkuty. Mszy Świętej Odpustowej o godz. 18.30 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak. Zapraszam do udziału wszystkie Apostolaty naszej parafii, szczególnie całą Liturgiczna Służbę Ołtarza oraz naszą Scholę Liturgiczną.
 10. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
  Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 627 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!!
 11. Biuro parafialne w miesiącu sierpniu otwarte tylko: we wtorki i czwartki w godz. od 16.30 do 18.00 i w piątki od godz. 10.30 do 12.00.
 12. Nasza parafialna pielgrzymka autokarowa (jednodniowa) – do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, odbędzie się w nowym terminie ustalonym przez Konferencję Episkopatu Polski z Watykanem.
 13. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” oraz „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 14. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  – Tomasz Lisowski, st. wolnego, zam. Poznań i Julia Kawecka, st. wolnego, zam. Poznań   Zap. 2
 15. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Kochającego Boga oraz opieki Matki Najświętszej  i naszych świętych patronów na wakacyjny czas dla nas, naszych rodzin i przyjaciół     Szczęść Boże !!!