Ogłoszenia 25 października 2020

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za owocne spotkania z naszymi Radami i Apostolatami parafialnymi z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą Ekonomiczną, za nakreślenie działań w kolejnych miesiącach, przedstawione propozycje oraz sugestie do konkretnych dalszych prac duszpasterskich i ekonomicznych dla dobra naszej wspólnoty. Podczas naszych prac, wysunięto także propozycje związane z obecną sytuacją epidemiczną tzn.:
  – emitowanie Mszy św. przez internet,
  – zwiększenie oferty internetowej strony parafialnej,
  – osób które chciały by czytać Pismo Święte podczas Mszy,
  – powiększenie grona redakcji „Markowej Gazety”.
  W związku z tymi propozycjami zachęcamy parafian, którzy mogli by nam pomóc w tych działaniach, o kontakt z Księdzem Proboszczem lub Księdzem Kustoszem.
 2. Z dniem 15 października wszedł w życie nowy Dekret w związku z pandemią koronawirusa – Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje wszystkich wiernych archidiecezji poznańskiej i przebywających na jej terenie o następujących wskazaniach:
  –  udzielonej do odwołania dyspensie dla wszystkich wiernych od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta,
  – w kościele (w strefie czerwonej) 1 osoba na 7 mkw.
  – wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki lub przyłbice ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – w dniach 1 i 2 listopada nie będzie Mszy i nabożeństw na cmentarzach,
  – w najbliższym roku nie będzie w naszej archidiecezji wizyty kolędowej w tradycyjnej formie.
 3. W związku z pogarszająca się sytuacją epidemiczną informujemy, że odwołujemy w listopadzie wizytę u naszych chorych parafian oraz zawieszamy wszystkie spotkania z grupami duszpasterskimi do odwołania.
 4. Trwa miesiąc październik, a z nim związane Nabożeństwa Różańcowe, pamiętajmy o możliwości zyskania każdego dnia odpustu za odmówienie wspólnie tajemnic różańcowych. Zapraszamy naszych parafian na tą piękną wspólną modlitwę:
  – różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00,
  – różaniec dla dzieci w środy i piątki o godz. 17.30.
 5. W poniedziałek 26 października zapraszamy na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30 podczas, której modlić się będziemy o Beatyfikacje Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka.
 6. W najbliższych dniach obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada, będzie to niedziela ( Msze w naszym kościele o godz. 8.00,  9.30,  11.00, 12.30 i 18.30 ) i Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – 02 listopada ( Msze w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.00 i 18.30). Z powodu epidemii na cmentarzach poznańskich nie odbędą się tradycyjne nabożeństwa. Serdecznie zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia grobów swoich bliskich przez wszystkie dni Oktawy Wszystkich Świętych i całego listopada.
 7. Przypominamy, w dniach od 01 do 08 listopada, można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki tj. przystąpi do Komunii świętej w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakakolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 8. Ponadto w dniu 02 listopada, przy zachowaniu tych samych warunków – również można zyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem kościoła lub kaplicy i odmówieniem w nich wspomnianych modlitw.
 9. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas, będzie zbierał ofiary po Mszach do puszek na potrzebujących wsparcia i pomocy z naszej parafii – Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 10. Po Mszach Liturgiczna Służba Ołtarza rozdaje kartki na „Wymienianki” modlitwy za naszych bliskich zmarłych, za których modlić się będziemy przez cały listopad o godz. 18.15. Kartki w kopertach można przekazywać podczas składki w kościele lub wrzucać do skarbony za ławkami.
 11. W dniu 09 listopada – mieliśmy przeżywać w parafii wizytację Księdza Biskupa Damiana Bryla, jednakże obecna sytuacja, zapewne przeszkodzi w tych działaniach. Uroczystości miały się rozpocząć Mszą św. o godz. 10.00 dla wszystkich parafian, a zakończyć Eucharystią o godz. 18.30 z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej  młodzieży. Będę zabiegał, aby przynajmniej odbyło się samo bierzmowanie. Informacje szczegółowe podam za tydzień.
 12. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym.
 13. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody.
 14. Dzisiaj w niedzielę  -11 października spotkanie dla wszystkich kandydatów z klas pierwszych szkół średnich i starszych po Mszy wieczornej o godz. 18.30 w kościele  . Kolejne obowiązkowe spotkanie za tydzień w niedzielę – 1 listopada po Mszy o godz. 18.30. Spotkania dla kandydatów z klas 8 szkoły podstawowej rozpoczniemy od listopada.
 15. Ponownie wielu Parafian nie będzie mogło uczestniczyć w Mszach św. dlatego bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto parafialne na potrzeby funkcjonowania naszej parafii:
  Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
 16. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 690 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!!
 17. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: Nowy numer „Markowej Gazety” z wieloma ciekawymi artykułami i fotorelacjami oraz „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na listopad, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 18. Po Mszach w zakrystii do nabycia kalendarzyki kieszonkowe na 2021 z informatorem Archidiecezji Poznańskiej – cena 7 zł.
 19. Intencje na przyszły 2021 – przyjmuję w biurze parafialnym. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 20. Zmarła nasza Parafianka – Śp. Krystyna Hojak z Os. Czecha 123. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 26 października o godz. 12.45 na cmentarzu Miłostowskim od ul Warszawskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 21. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Chrystusa naszego Zbawiciela oraz szczególnego wstawiennictwa Matki Bożej Różańcowej i naszych świętych patronów dla nas , naszych rodzin i wszystkich, których będziemy spotykać w najbliższym tygodniu –  Szczęść Boże !!!