Ogłoszenia 6 grudnia 2020

1. Z dniem 01 grudnia Ks. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki mianował do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii Ks. dr Rafała Ostrowskiego – Duszpasterza Przedsiębiorców i Pracodawców Talent, który dotychczas pomagał w parafii Świętej Rodziny na Os. Kopernika w Poznaniu. Życzymy Księdzu doktorowi wielu łask Bożych, opieki Św. Marka Ewangelisty i wspaniałych działań duszpasterskich w naszej wspólnocie.

2. Nasz Rekolekcjonista Adwentowy – Ojciec Daniel Biedniak OMI, serdecznie dziękuje za piękny czas naszych spotkań, za Wasz liczny udział oraz ofiary przekazane na działania misyjne i ewangelizacyjne Zgromadzenia Ojców Oblatów – serdeczne Bóg zapłać.

3. Czas adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela przeżywamy podczas naszych Rorat, które w tym roku rozważamy pod hasłem „Cud nad cudami”:
– dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 7.00,
– dla dzieci z rodzicami od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
Zachęcam wszystkich, aby do kościoła przychodzić z lampionami i świecami, które rozświetlać będą mroki i ciemności na drogach naszego adwentowego zgromadzenia na Świętej Uczcie.

4. Pamiętamy o dekrecie w związku z pandemią koronawirusa – Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje wszystkich wiernych archidiecezji poznańskiej i przebywających na jej terenie o następujących wskazaniach:
  udzielonej do odwołania dyspensie dla wszystkich wiernych od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta,
– w kościele (w strefie czerwonej) 1 osoba na 15 mkw.
– wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki lub przyłbice ochronne,
– rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
– w najbliższym roku nie będzie w naszej archidiecezji wizyty kolędowej w tradycyjnej formie.

5. W związku z sytuacją epidemiczną informujemy, że odwołujemy w grudniu wszystkie spotkania z grupami duszpasterskimi do odwołania. Nie będzie wizyty u chorych parafian, przed świętami otrzymają tradycyjnie paczki z życzeniami i opłatkiem. 

6. Wzorem ubiegłego roku Parafialny Zespół Caritas zwraca się do naszych parafian, o przygotowanie paczek na Święta Bożego Narodzenia dla naszych chorych i potrzebujących wsparcia parafian. Na kilku jeszcze zawieszkach adwentowej dekoracji „Radosnego serca”, zamieszczone są niezbędne dane tych osób. Rodzina, która wybierze przywieszkę z pamiątkowym Medalikiem Maryi Niepokalanej i numerem, proszona jest o podejście do zakrystii, aby zapisać wybrany numer. Gotowe paczki z zamieszczonym numerem wybranej osoby, prosimy dostarczać do biura parafialnego lub zakrystii najpóźniej do piątku 18 grudnia.

7. Dzisiaj – Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał przed kościołem ofiary do puszek na osoby i rodziny potrzebujące wsparcia oraz pomocy z naszej parafii. 

8. Również dzisiaj, rozpoczynamy rozprowadzać po Mszach niedzielnych przy bocznym wejściu, Świece Caritasu  w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na wieczerzę  wigilijną. Świece i opłatki dostępne tylko po mszach niedzielnych, proszę nie przychodzić do zakrystii czy biura parafialnego. Przypominam, że nikogo nie upoważniłem do rozprowadzania świec czy opłatków po domach, proszę uważać na różnych fałszywych domokrążców i oszustów.

9. Apostolat Misyjny naszej parafii, w zakrystii po każdej Mszy św. niedzielnej, prowadzić będzie kiermasz kartek świątecznych i okolicznościowych. Ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na działania misyjne i pomoc polskim misjonarzom.

10. We wtorek 08 grudnia obchodzimy w całym kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy Apostolaty naszej parafii na „Godzinę Łask”. Modlitwy rozpoczną się o godz. 12.00 w Kaplicy Św. Matki Teresy z Kalkuty. W tym dniu wszystkie ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na biedne kościoły w Polsce.

11. Za tydzień – 13 grudnia, w trzecią niedzielę Adwentu podczas Mszy św. o godz. 12.30, tradycyjnie modlić się będziemy za wszystkie małżeństwa, które obchodzą w tym roku swoje jubileusze i rocznice sakramentu małżeństwa. Zapraszamy małżonków i ich rodziny do wspólnej modlitwy w naszym kościele.

12. Za tydzień 13 grudnia, tradycyjnie w drugą niedzielę grudnia wszystkie ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na pokrycie naszych działań remontowych oraz na ogrzewanie kościoła i pomieszczeń parafialnych.

13. Również za tydzień po Mszach będziemy po mszach zbierać do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, bardzo proszę o pomoc w zbiórce nasz Apostolat Charytatywny i Misyjny.

14. Zapraszamy naszych Parafian na transmisje Mszy św. niedzielnych przez Internet. Link do transmisji jest podany na stronie internetowej parafii. Ufam, że nie zniechęci to parafian do uczestnictwa w liturgii w kościele, a jedynie wspomoże kontakt z nami dla chorych i seniorów, którzy nie wychodzą z domów.

15. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym.

16. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna” i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody.

17. Spotkania dla kandydatów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, rozpoczniemy po ustaniu obostrzeń związanych z epidemią.

18. Ponownie wielu Parafian z powodu epidemii nie może uczestniczyć w Mszach św., dlatego bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto parafialne na potrzeby funkcjonowania naszej parafii opłacenie rachunków i wszystkich naszych zobowiązań wobec kurii:

Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322

19. W ostatnich tygodniach musieliśmy dokonać koniecznych a niespodziewanych napraw ( przy wymianie nowych instalacji pieca,  prac grzewczych oraz wodnych urządzeń, a także innych napraw związanych z przeprowadzką księży). Bardzo dziękuję 730 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!!

20. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia:  „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.

21. Po Mszach w zakrystii do nabycia kalendarzyki kieszonkowe na 2021 z informatorem Archidiecezji Poznańskiej – cena 7 zł.

22. Intencje na przyszły 2021 – przyjmuję w biurze parafialnym. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.

23. Zmarły nasze parafianki: Śp. Janina Guttner-Pręgowska z Os. Czecha 23 – Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek 10 grudnia o godz. 11.00 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 12.45 na cmentarzu Miłostowskim  od ul. Warszawskiej.  Śp. Teodora Sobierajska z Os. Czecha 67 – Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 11 grudnia o godz. 9.30 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 11.50 na cmentarzu Junikowskim w Poznaniu. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

24. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Kochającego Boga oraz opieki Matki Najświętszej dla nas, naszych rodzin a szczególnie wszystkich dotkniętych epidemią koronawirusa – Szczęść Boże.