Ogłoszenia 6 września 2020

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólne przeżycie  naszego Odpustu ku czci Świętej Matki Teresy z Kalkuty. Za udział w Eucharystii pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Zdzisława Fortuniaka. Wszystkim kapłanom naszego dekanatu i zaprzyjaźnionym z naszą parafią, Drogim Parafianom za liczny udział, Apostolatom naszej parafii, szczególnie całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, naszej przepięknie śpiewającej Scholii Liturgicznej, Panu Organiście Łukaszowi, Panu Kościelnemu Kazimierzowi, wszystkim, którzy pomogli zorganizować nasze świętowanie – ogromne Bóg zapłać.
 2. Dziękuję również naszemu Apostolatowi Maryjnemu za dyżur różańcowy w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu – wszystkim obecnym  parafianom, za  wspólną modlitwę różańcową i adorację, w sposób szczególny Ks. Kustoszowi Rafałowi za oprowadzenie nas po katedrze, opowiadając jej ciekawą historię.
 3. Gościmy dzisiaj Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – Ojca Pawła Ratajczyka OMI, który wygłosił do nas misyjne przesłanie ewangeliczne, a po Mszach będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2021 rok – zachęcamy do wsparcia wielu dzieł misyjnych. 
 4. Również dzisiaj nasz Parafialny Zespół Caritas, będzie zbierał ofiary po Mszach na potrzebujących wsparcia i pomocy z naszej parafii – Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 5. We wtorek – 08 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zapraszam Apostolat Maryjny i naszych parafian do wspólnej Modlitwy podczas Mszy rano i wieczorem.
 6. W czwartek – 10 września zapraszam parafian należących do Apostolatu biblijnego i wszystkich chętnych na „Kręgi biblijne” spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 7. W  przyszłą niedzielę – 13 września, tradycyjnie wszystkie ofiary zbierane w kościele, będą przeznaczone na nasze prace inwestycyjne i remontowe.
 8. Pamiętamy, że rozpoczął się Nowy Rok Szkolny, zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, do przezywania tego czasu razem z Panem Bogiem. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym. 
 9. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy co niedzielę, losować różne nagrody.
 10. Kandydatów do bierzmowania informuję, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony, w czasie naszej parafialnej wizytacji biskupiej – podczas Eucharystii w dniu 09 listopada (poniedziałek) 2020 r. o godz. 18.30. W przyszłą niedzielę  -13 września spotkanie dla wszystkich kandydatów z klas pierwszych szkół średnich i starszych po Mszy wieczornej o godz. 18.30 w kościele. Spotkania dla kandydatów z klas 8 szkoły podstawowej rozpoczniemy od listopada.
 11. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
 12. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 650 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 
 13. Pamiętamy o  Dekrecie Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje, o następujących zasadach:
  – w kościele wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – czas Komunii Wielkanocnej zostaje przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – do dnia 14 września 2020 r.
 14. Udzielona jest nadal dyspensa od udziału w Mszach tylko dla: osób w podeszłym wieku, kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
 15. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: Nowy numer „Markowej Gazety” oraz „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 16. Intencje na przyszły 2021 rok, będę przyjmował w biurze parafialnym od 1 października. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 17. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  – Robert Pohl, st. wolnego, zam. Poznań i Anna Niwińska, st. wolnego, zam. Poznań   Zap. 2
  – Jarzy Marczak, st. wolnego, zam. Poznań i Anna Szczepanik, st. wolnego zam. Poznań  Zap. 2
 18. Zmarła nasza parafianka – Śp. Cecylia Ignatowicz, uroczystości pogrzebowe odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… 
 19. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Kochającego Boga a w szczególności Darów Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży w rozpoczynającym się roku szkolnym oraz opieki Matki Najświętszej dla nas i naszych rodzin –  Szczęść Boże !!!