Ogłoszenia 8 listopada 2020

 1. Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 07 listopada odszedł po nagrodę życia wiecznego – Śp. Ksiądz Senior Bolesław Kryś, Kanonik honorowy kapituły kolegiackiej w Poznaniu ur. w 1936 roku, wyświęcony na kapłana w 1962 roku. Były proboszcz w parafiach:  Św. Wawrzyńca w Łomnicy (1975- 1980), Św. Józefa w Opalenicy (1980-1991) i Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie (1991-2012). Po przejściu na emeryturę przez ponad 6 lat pomagał duszpastersko w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 11 listopada o godz. 13.00 w Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie koło Mosiny.
 2. Dziękuję wszystkim parafianom za ofiary przekazywane w dniu dzisiejszym na nasze prace remontowe i  inwestycyjne, dziękuję również w imieniu Parafialnego Zespołu Caritas za ofiary zbierane przed kościołem do puszek – udało się zebrać 672 zł. Serdeczne Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 3. Przypominamy, że decyzją Ojca Świętego Franciszka przez cały miesiąc listopad, można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz, kościół lub kaplicę oraz wypełni zwykłe warunki tj. przystąpi do Komunii świętej w dniu nawiedzeni i odmówi modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakakolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 4. Przez cały listopad modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych podczas „Wymienianek” o godz. 18.15. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła na skarbonie. Starannie wypełnione kartki, można w kopertach przekazywać podczas składki w kościele lub wrzucać do skarbony za ławkami. Różaniec z „Zaduszkami” w piątki o godz. 19.20.
 5. W poniedziałek 09 listopada młodzież naszej parafii – 30 kandydatów, podczas Mszy wieczornej o godz. 18.30 otrzyma sakrament bierzmowania – polecamy naszą młodzież w swoich osobistych modlitwach.
 6. W środę – 11 listopada przeżywać będziemy w całej Polsce Święto Niepodległości, w naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.30. Podczas Eucharystii o godz. 10.00 polecać będziemy szczególnie wszystkich, którzy bohatersko walczyli o wolność dla naszej ukochanej Polski. O godz. 9.30 odmówimy różaniec w intencjach Ojczyzny. W tym dniu ofiary zbierane w kościele są przeznaczone  na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. W piątek – 13 listopada zapraszamy parafian na różaniec z „Zaduszkami” o godz. 19.20, za naszych zmarłych z rodzin – tym razem za zmarłych z lat: 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014, 2018.
 8. Za tydzień w niedzielę 15 listopada, przeżywać będziemy IV Światowy Dzień Ubogich po Mszach zbiórka do puszek na Caritas naszej archidiecezji.
 9. Z dniem 15 października wszedł w życie nowy Dekret w związku z pandemią koronawirusa – Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje wszystkich wiernych archidiecezji poznańskiej i przebywających na jej terenie o następujących wskazaniach:
  –  udzielonej do odwołania dyspensie dla wszystkich wiernych od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta,
  – w kościele (w strefie czerwonej) 1 osoba na 15 mkw.
  – wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki lub przyłbice ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – w najbliższym roku nie będzie w naszej archidiecezji wizyty kolędowej w tradycyjnej formie.
 10. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną informujemy, że odwołujemy w listopadzie  wszystkie spotkania z grupami duszpasterskimi do odwołania.
 11. Rozpoczynamy transmisje Mszy św. niedzielnych przez Internet. Link do transmisji jest podany na stronie internetowej parafii. Ufam, że nie zniechęci to parafian do uczestnictwa w liturgii w kościele, a jedynie wspomoże kontakt z nami dla chorych i seniorów, którzy nie wychodzą z domów.
 12. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym.
 13. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna” i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody.
 14. Spotkania dla kandydatów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, rozpoczniemy po ustaniu obostrzeń związanych z epidemią.
 15. Ponownie wielu Parafian z powodu epidemii nie może uczestniczyć w Mszach św., dlatego bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto parafialne na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
 16. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 710 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 
 17. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 18. Po Mszach w zakrystii do nabycia kalendarzyki kieszonkowe na 2021 z informatorem Archidiecezji Poznańskiej – cena 7 zł.
 19. Intencje na przyszły 2021 – przyjmuję w biurze parafialnym. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 20. Zmarła nasza najstarsza parafianka Śp. Irena Handkiewicz (104 lata) z Os. Czecha 51. Msza pogrzebowa w piątek 13 listopada o godz. 9:15 w naszym kościele. Pogrzeb w tym samym dniu o godz. 11:00 na cmentarzu Górczyńskim. Wieczny odpoczynek racz wszystkim zmarłym dać Panie…
 21. Życzymy wszystkim Parafianom, wielu łask Bożych, niech wstawiennictwo naszych Świętych Patronów, pomaga nam i naszym najbliższym w codziennej drodze ku świętości.