Ogłoszenia parafialne – niedziela 11 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj po mszach św. można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny. Udało się jeszcze pozyskać trochę świec wigilijnych. Są to już ostatnie świece, jakie w tym roku będą do nabycia w naszej parafii.
 2. Dzisiaj przypada niedziela gospodarcza. Za wszystkie ofiary na rzecz parafii bardzo serdecznie dziękujemy.
 3. Ubiegłotygodniowa składka na rzecz Parafialnego Koła Caritas dała kwotę 1536,50 zł. W tych dniach Koło Caritas wsparło Siostry Elżbietanki przygotowujące wieczerzę wigilijną dla ubogich kwotą 1000 zł. Taką samą kwotę przekazaliśmy na pomoc dla parafii w Samborze, w której pracuje znany nam o. Juliusz Figlak, a także na ogólnopolską akcję pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za te ofiary serdecznie dziękujemy.
 4. Caritas naszej Archidiecezji, jak co roku, organizuje wigilijną wieczerzę dla ubogich. Zwraca się do wszystkich z prośbą o pomoc. Jedną z form pomocy jest przygotowanie pieczywa. Dlatego zwraca się do nas z prośbą o upieczenie placków na stół wigilijny. Z racji organizacyjnych należy zadeklarować gotowość włączenia się w akcję i ilość placków. Dlatego prosimy tych, którzy potrafią, a przede wszystkim chcą pomóc, o zgłoszenie się do ks. proboszcza do dnia 15 grudnia, tj. do najbliższego czwartku. Placki trzeba będzie dostarczyć do parafii w czwartek 22 grudnia w godzinach porannych.
 5. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w najbliższą środę. Klasy VIII o godz. 18.00, a starsi o godz. 19.00.
 6. W czwartek przed południem biuro parafialne będzie czynne w godz. 10.30-11.30 – z powodu konieczności wyjazdu na pogrzeb.
 7. Natomiast po południu, z powodu obowiązkowego udziału ks. proboszcza w spotkaniu w Kurii, biuro parafialne będzie nieczynne.
 8. Z tego też powodu, w tym tygodniu nie będzie czwartkowej katechezy dla dorosłych. Kolejna katecheza będzie więc w czwartek 5 stycznia – po mszy św. wieczornej.
 9. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 9.30 modlić się będziemy w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzili okrągłe rocznice zawarcia małżeństwa – 5, 10 15, itd. Rozesłane zostały zaproszenia. Ale jeżeli do kogoś takie zaproszenie nie dotarło, a w tym roku przypadała rocznica ślubu, to proszę czuć się zaproszonym.
 10. Ciągle można składać deklaracje-zaproszenia na kolędę. Przy okazji prośba. Jeżeli są w sąsiedztwie parafianie, zwłaszcza starsi, którzy z racji zdrowotnych nie chodzą do kościoła i mogą nie wiedzieć o „kolędzie na zaproszenia”, to prosimy o przekazanie im tej informacji i zgłoszenie w ich imieniu chęci przyjęcia odwiedzin kolędowych.
 11. Amatorów książki religijnej i zainteresowanych dewocjonaliami, informujemy, że pojawiła się w Poznaniu nowa księgarnia katolicka pw. Wszystkich Świętych. Mieści się ona przy ul. Głogowskiej nr 94 – w pobliżu kościoła Matki Boskiej Bolesnej.
 12. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”. Jest jeszcze zeszyt poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu.
 13. Zmarli nasi parafianie: Henryka Perka, Grażyna Tumidaj i Władysław Bendowski

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.