Ogłoszenia parafialne – niedziela 17 lipca 2022 r.

1. Dziękujemy za ubiegłotygodniowe ofiary na rzecz parafii złożone w niedzielę gospodarczą.

2. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu biuro parafialne będzie pracowało w trybie specjalnym. Prosimy o zgłaszanie się tylko w pilnych sprawach. Można to zrobić w dni powszednie po mszach św. wieczornych. W razie potrzeby, prosimy dzwonić do ks. Rafała na numer podany na stronie parafii: 797 742 504.

3. W piątek, 22 lipca obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, a w sobotę święto św. Brygidy – patronki Europy.

4. Parafia na os. Lecha organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 10-17 listopada br. W programie najważniejsze miejsca związane z Panem Jezusem. Wylot z Poznania. Koszt: 3690zł + 210$. Zgłoszenia w parafii na os. Lecha i przez e-mail do ks. Jarosława Czyżewskiego: jarek.czyzewski@gmail.com

5. W następny poniedziałek – 25 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej okazji w przyszłą niedzielę – 24 lipca, po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Kierowców prosimy o zaparkowanie samochodów na terenie parafii – wjazd od strony fortu. Parkujemy przed zakrystią, w szczycie probostwa i pod drzewami przy płocie po lewej strony budynku parafialnego. Przy płocie od strony fortu nie jest zbyt szeroko, dlatego lepiej gdyby tam wjeżdżały mniejsze samochody. Gdyby tam zabrakło miejsca, to prosimy o zaparkowanie na parkingu przed kościołem. Tam poświęcane będą tylko te samochody, przy których będą stali właściciele.

6. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”.

7. Zmarli nasi parafianie – Czesław Turek i Bogdan Brocki
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie