XXVIII Niedziela Zwykła, rok C – 13.10.19 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele w Polsce kolejny XIX Dzień Papieski, któremu przyświeca nauczanie Św. Papieża Jana Pawła II i Jego słowa: „Wstańcie, chodźmy”. Wszystkie szczegółowe informacje o wydarzeniach, spotkaniach i wystawach w tym dniu na plakacie w gablotach. Po Mszach zbiórka na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Bardzo dziękuję za pomoc w zbiórce Paniom z Parafialnego Caritasu. 
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary przekazane podczas dzisiejszych Mszy na nasze prace inwestycyjne, remontowe i porządkowe. Dziękuję za wpłaty dokonywane na nasze konto parafialne oraz za wszelkie jedzenie i przetwory spożywcze przekazywane na probostwo – Wszystkim Bóg zapłać. W ostatnich tygodniach udało się wyremontować mieszkania Ks. Proboszcza i Ks. Kustosza, rozpoczną się także w najbliższym czasie prace malarskie w naszej Sali Parafialnej.
 3. Przeżywamy w całym Kościele Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani – Kościół Chrystusa z Misją w świecie” W naszych modlitwach polecamy szczególnie wszystkie misjonarki i misjonarzy z Polski oraz biskupów zgromadzonych w Watykanie na Synodzie : „Amazonia – nowe drogi dla Kościoła”.
 4. Zapraszamy wszystkich Parafian na Nabożeństwa Różańcowe, którym przyświeca w tym roku nasze hasło: „Królowa Różańca – modli się z nami za kapłanów”
  – Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00,
  – Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30.
  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, aby upraszać Kochającego Boga przez tajemnice życia Maryi i Jezusa, w tak wielu ważnych sprawach naszej codzienności. Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za wspólne odmawianie różańca.
 5. Parafialny Zespół Caritas  serdecznie dziękuje za wszystkie ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzebujących wsparcia z naszej parafii, udało się zebrać 1493 zł – Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 6. W poniedziałek – 14 października Stowarzyszenie Żywy Różaniec, zaprasza na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30 w intencjach Ojczyzny, wcześniej o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe.
 7. Również w tym dniu przypada święto Edukacji Narodowej, polecać będziemy w modlitwach wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów, szczególnie mieszkających w naszej parafii i pracujących w szkołach i przedszkolach na terenie naszego osiedla.
 8. W czwartek – 17 października w ramach katechezy dorosłych – nauka przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych – spotkanie o godz. 19.15 w kościele.
 9. Również w czwartek – 17 października spotkanie Wspólnoty młodzieżowej – rozpoczęcie od modlitwy w kaplicy o godz. 20.00 – serdecznie zapraszam naszą młodzież.
 10. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian na spotkanie – 18 października w piątek, z Siostrą Krystyną Włodarską ze Zgromadzenia Służebniczek Starowiejskich – naocznym świadkiem życia i pracy Księdza Teofila Boguckiego i Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Spotkanie  o godz. 19.15 po Eucharystii na Sali parafialnej.
 11. W piątek – 18 października przypada święto Św. Łukasza ewangelisty, na wieczorny różaniec i Msze św. o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich Pracowników Służby Zdrowia – lekarzy, farmaceutów, pielęgniarki oraz pracowników medycznych, szczególnie mieszkańców naszej parafii.
 12. „Wojownicy Maryi” – zapraszają na Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne w sobotę 19 października pt.: „Ojciec i syn – jak być bohaterem dla swojego syna”. Rozpoczęcie o godz. 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP na Ratajach – serdecznie w imieniu organizatorów zapraszamy.
 13. Archidiecezjalny Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na III Forum Charyzmatyczne „Bóg Ojciec” –spotkanie w Śremie – 19 października  od godz. 9.00 w Sali sportowej przy ul. Staszica- szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 14. Za tydzień w niedzielę – 20 października przeżywać będziemy w Kościele Światową Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane w tym dniu, przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
 15. Przed kościołem do nabycia prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 16. Zmarł nasz parafianin – śp. Bolesław Wojtyniak – Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele 14 października w poniedziałek o godz.9.15 a pogrzeb w tym samym dniu o godz. 11.20 na cmentarzu Miłostowskim od ul. Gnieźnieńskiej. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie….
 17. Życzymy wszystkim Parafianom wspaniałego Dnia Pańskiego, wielu łask Bożych w najbliższym tygodniu  oraz opieki Matki Najświętszej dla nas i naszych rodzin – szczęść Boże!

 

ks. proboszcz
Artur Rembalski